REFERENCE

Míša

Konstelace jsou pro mě úžasný nástroj pro terapii a Ivanka je výborná průvodkyně se svou laskavostí a přijetím věcí tak, jak jsou. U mě konkrétně je to například nestandardní vztahové nastavení. Díky konstelacím jsem si uvědomila, jak vnímám reakce druhých lidí skrze své vlastní nastavení. Jak je pro mě vlastně opravdu těžké skutečně vnímat druhého člověka, aniž bych si do něj projektovala něco svého. Konstelace s Ivankou mi pomáhají nebrat si reakce druhých tak osobně, protože jsem poznala, že to, že se nevědomky navzájem dotkneme nějakých neuralgických bodů, říká vlastně je, že tam ty neuralgické body jsou. :)
Konstelace jsou pro mě efektivní způsob zkoumání těchto citlivých míst, jsou totiž o prožitku. Něco prožít a "ohmatat" si to, to je úplně jiné, než to jen slyšet od někoho dalšího bez hlubšího vhledu. Konstelace s Ivankou mi zvýšily míru přijetí druhých i mne samotné. Pomohly mi v celkovém ukotvení sebe samé i ve vnímání mé vztahové reality. Bylo to pro mne opravdu osvobozující. Zároveň jsem si uvědomila, že terapii je potřeba vnímat jako začátek procesu, kterého je potřeba být aktivním účastníkem. Změny se totiž nestanou samy. Pokud si při konstelacích něco uvědomíme, následně je potřeba zkusit zaujmout odlišné role a hledat pro nás zdravější vzorce chování.
Mám za sebou hodně let práce přes kineziologii, ale konstelace u Ivanky mi vytáhly odlišná témata a hodně mi pomohly zorientovat se v mých vlastních zraněních i v tom, jak se odehrávají mé blízké mezilidské interakce. Na základě dvou sezení s Ivankou se velmi zlepšil můj pocit vnitřní stability a jistoty a zároveň vnitřního klidu při nastavování mých vlastních hranic. To se promítlo i do mých vztahů, které se pomalu, ale jistě zklidňují a stabilizují. Cítím zlepšení i v poskytování bezpečného emočního prostoru ke sdílení pro ostatní. Za mě jsou tedy konstelace velmi cenný nástroj a Ivanka přesně ten průvodce, se kterým do nich můžete s bezpečným srdcem vstoupit.

Alena

Když jsem viděla nabídku, na začátku jsem si řekla: "No, zní mi to trochu víc ´ezo´, než jsem zvyklá, ale tak co, zkusím to a třeba se něco dozvím." A dozvěděla!
Sezení proběhlo online. To je asi jediná věc, která byla pro mě trošičku negativní, jenomže jinak to nešlo a ve výsledku to mělo vliv akorát na to, že jsem si nebyla vždycky úplně jistá, jestli je všechno vidět, slyšet... Ale můžu říct, že i online šlo díky Ivance vše hladce, a ten odstup mi asi nakonec byl i víc pocitově příjemný, osobně si totiž svoje prožívání emocí daleko víc hlídám.
Celkově to byla docela síla. Po konstelaci mi bylo trochu zvláštně.  Mám pocit, že jsem si tím některé věci nějakým způsobem poodkryla a pochopila lépe něco o sobě. Spoustu toho, co bylo řečeno, jsem tak nějak vnitřně tušila v sobě, nicméně, a to mi přijde důležité, na ně konstelace právě poukázaly, a to vnímám jako super věc.
Můžu říct, že Ivanka byla jako vedoucí skvělá a určitě bych konstelaci těm, co o ní uvažují, doporučila :)

Marta

S koučinkem jsem byla velice spokojena. Během přátelského rozhovoru jsem dokázala zkonkretizovat své problémy do otázek a vlastně si na ně i sama odpovědět. Odcházela jsem s jasnou představou jak dál. Postupně jsem vše i zrealizovala a nyní vidím, že to bylo to nejlepší, co jsem se svým životem mohla udělat. Nyní cítím, že konečně dělám, co opravdu chci.

Určitě doporučuji i vám.

Eva


U Ivany jsem absolvovala kurz RESTART. Oslovilo mě, že kurz je spojením zdravého hubnutí a psychiky, a to ho činí velmi efektivním. Psychice je věnována významná část kurzu, a to je v hubnutí velmi důležité, neboť  ,,vše začíná v hlavě''. Vyhovovalo mi zapisování jídelníčku a jeho následné konzultace, Ivana mi dávala i tipy na zdravé recepty. Úkoly na každý týden mě motivovaly být všímavou sama k sobě. Tento kurz mě rozhodně pomohl ,,restartovat'' a vykročit zdravější a sebevědomější cestou.

Simona

S koucinkem u paní Illkove jsem velice spokojena, přišla jsem k ni unavená, vyčerpaná, dalo by se říct, že v depresi a po koucinku jsem se zase cítila plná energie a sily. Všem moc doporučuji. Terapeutka na mě působila příjemně, mile, a vyrovnaně. 

Bára

Ivča je pro mě oázou klidu. Pomohla mi dosadit ten potřebný střípek do mozaiky, který jsem hledala při zpracování velmi traumatického zážitku z minulosti. Terapie u ní byla pro mě zážitkem. Pomohla mi se podívat na událost, která se mi stala z úplně jiné perspektivy. Pomohla mi si tu perspektivu vytvořit úplně sama a přitom tam se mnou byla. Netlačila na mě a za to jsem byla velmi vděčná. Děkuji Ivčo, nikdy jsem to neřekla nahlas, ale bylo to pro mě velké a dodnes na terapii s tebou vzpomínám s úsměvem.


Tom

Couching mě příjemně překvapil, ulevilo se mi a zjistil jsem, co mě ve skutečnosti tíží a jak s tím naložit.